Fibertest
Fiberforbindelser er viktige og ofte kritiske.
Man bør kvalitetssikre patchesnorer og sørge for at urenheter ikke medfører større tap enn tillatt.
Man bør kvalitetssikre patchesnorer og sørge for at urenheter ikke medfører større tap enn tillatt.
Fluke Networks nye innovative sett gir deg enda flere bølgelenger og helt nye funksjoner som ”CheckActive” og ”FindFiber”
Nye SimpliFiberPro: Les mer her
| Singlemodus | |
|
|
Fiber OneShot
|
|
Multimode Kit
|
|
|
FTK1000 Basic SimpliFiberPro Kit
|
|
FTK1300 SimpliFiber Kit
|
![]() |
FTK1350 SimpliFiber Advanced Kit
|
|
Singlemode kit
|
|
|
FTK2000 SimpliFiber Singlemode Kit
|
|
|
FTK1450 SimpliFiber Multimode og Singlemode Kit
|
|
Fibermikroskop
|
|
![]() |
FT500 FiberInspector Video Micros
200 ganger forstørring - kan se kabel fiberender og fiberinnganger på svitsjer for skitt og skader. Kan benyttes på både multimode og singlemode.
Enkelt å bruke – koble på og still fokus og du vil se et krystallklart bilde i diplayet. Leveres i bæreveske. |
![]() |
FT140 FiberViewer
Med FiberViewer kan du rask og effektivt se om fiber ender er rene og klare for transmisjon. 400 ganger forstørring.
Kan benyttes på både multimode og singlemode. Enkelt å bruke og har innebygd filter som beskytter øyne. Leveres i bæreveske. |
|
Rensesett og annet tilbehør
|
|
![]() |
FT525 FiberInspector Mini og rensesett
Her får du både fibermicroscope og rensesett i en fin bæreveske. 200 ganger forstørring - kan se kabel fiberender og fiberinnganger på svitsjer for skitt og skader. Kan benyttes på både multimode og singlemode.
Enkelt å bruke – koble på og stille fokus og du vil se et krystallklart bilde i displayet. Rensesettet som er spesiallaget for fiber inneholder rens, servietter, pinner og trykkluft Leveres i bæreveske.
|
![]() |
NFC-Kit-Case
Rensesett – Urenheter er den vanligste feilen på fiber utstyr og kabler.
Det anbefales å rense både kabler og utstyr og at det benyttes riktig rensemiddel og metode. Dette rensesettet inneholder både rensemiddel, pinner og servietter. |
![]() |
NFC-Kit Box Rensesett – Urenheter er den vanligste feilen på fiber utstyr og kabler.
Det anbefales å rense både kabler og utstyr og at det benyttes riktig rensemiddel og metode. Dette rensesettet inneholder både rensemiddel, pinner og servietter. |
![]() |
VisiFault Laser lyskilde med for rask sjekk av brudd på kabel.
Et smart og rimelig verktøy for å lokalisere fiberkabelen. Aktiver med kontinuerlig lys eller blinkende |










